Scrunchie do włosów z materiału bambusowo-algowego liqen

2900 
W magazynie
Metody wysyłki
Metody płatności

Opis

Scrunchie do włosów z materiału bambusowo-algowego liqen

Gumka liqen jest wykonana z wyjątkowego materiału algowo-bambusowego, który minimalizuje ryzyko łamania włosów podczas wiązania. Zawarte w tkaninie włókna alg mają wspaniałe właściwości wygładzające oraz są bogate w dobroczynne związki mineralne. Scrunchie jest idealne do każdego rodzaju włosów, a zwłaszcza suchych, szorstkich i uwrażliwionych, czyli tych, które wymagają szczególnie troskliwego traktowania. Gumka nie zawiera też żadnych metalowych czy plastikowych elementów. Jesteśmy pierwszą i jedyną firmą w Polsce produkującą gumki do włosów i ręczniki z materiału bambusowo-algowego, który ma dobroczynny wpływ na skórę i włosy. Nasze doświadczenie w sprzedaży kosmetyków połączyliśmy z świetnymi efektami jakie przynosi stosowanie tego materiału. Tkanina bambusowo-algowa najczęściej stosowana jest u niemowląt lub w specjalistycznych ubraniach dla osób z problemem nadwrażliwości skóry czy łzs lub azs. Połączyliśmy te dwie dziedziny i stworzyliśmy markę liqen, która jako pierwsza w Polsce produkuje akcesoria do włosów i ciała z materiału bambusowo-algowego.

 

Scrunchie liqen: + nie łamie, nie szarpie i nie wyrywa włosów + odpowiednia do każdego rodzaju włosów, w tym delikatnych i uwrażliwionych + wykonana z wyjątkowego materiału bambusowo-algowego + piękny morski print jest stylowym akcentem wyróżniającym się na włosach + certyfikat OEKO-TEX + produkt polski

Materiał: 60% wiskoza bambusowa, 40% włókno algowe.

 

Wyjątkowa tkanina pielęgnacyjna włosy!

Drzewa alg brunatnych, z których powstaje włókno stosowane w naszym scrunchie do włosów, ścina się w czteroletnich odstępach czasu, tak by nie ingerować w ich naturalne procesy wzrostu, tym samym dając szansę nasycenia dobroczynnymi składnikami wód oceanu. Dzięki temu włókno algowe jest koncentratem minerałów unoszących się w wodach oceanu, a ich żywotność w tkaninie szacuje się na kilkadziesiąt prań. Zawarte w tkaninie bambusowej algi łagodzą podrażnienia, mają właściwości antybakteryjne i dobroczynnie nasycają skórę minerałami. Aplikowane na miejsca zapalne przyspieszają regenerację skóry, co potwierdziliśmy licznymi testami.

 

Pochodzenie i wybór włókna jako kluczowy element skupienia uwagi na środowisku naturalnym.

Troszczymy się o to, aby zarówno nasze tekstylia, jak i sposób ich powstawania służyły zarówno nam, jak również przyszłym pokoleniom. Właśnie dlatego wybór przędzy bambusowej jako kluczowego surowca pozycjonuje nasze produkty w przestrzeni wyrobów pro-ekologicznych. Bambus należy do roślin odpornych i przyjaznych środowisku naturalnemu. Wzrost tej rośliny odbywa się dynamicznie, dzięki czemu zbędne jest stosowanie w jej uprawie sztucznych nawozów. Bambus stanowi swoiste odnawialne bogactwo naszej planety i właśnie to odnawialne bogactwo jest podstawowym składnikiem naszych produktów.

CERTYFIKAT OEKO-TEX, który posiadają nasze tkaniny, bądź produkty gwarantuje, że podczas produkcji zostały użyte wyłącznie substancje w stężeniach, które są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i skóry człowieka. Dzięki właściwościom antygrzybicznym i antybakteryjnym podczas uprawy bambusa nie trzeba stosować pestycydów.

 

Produkt wyprodukowany w Polsce!

Produkt 100% polski. Produkcja materiału jak i same szycie scrunchie jest w lokalnej, rodzinnej firmie, która ma jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych, co sprawia że procesy produkcji tkaniny mają mniejszy wpływ na środowisko, a energia jest odzyskiwana i ponownie wykorzystywana.

 

Jak zadbać o gumkę?

  • pierz w pralce w temperaturze 40°, program delikatny,
  • nie stosuj wybielaczy,
  • nie susz na bezpośrednim słońcu,
  • unikaj stosowania środków zmiękczających oraz tych zwierających sodę kalcynowaną.

 

W wyniku intensywnego użytkowania i częstego prania produkty bambusowe mogą ulec naturalnemu zużyciu – tkanina może się zaciągnąć lub ulegać zmechaceniu. Tego typ zużycie nie stanowi podstawy do reklamacji.

Opinie o produkcie

Nie znaleziono opinii