Organiczny Dezodorant Roll-On- Oczar Wirginijski, Miód BIO & Kryształki Ałunu - Propolia- BeeYes

3570 
5100 
Oszczędzasz: 15.30 zł
W magazynie
BeeYes
608443462
Zadaj pytanie
Metody wysyłki
Metody płatności

Opis

Organiczny dezodorant roll-on - naturalny i natychmiastowy efekt zapobiegania nadmiernemu poceniu się. Działa jak antyperspirant.

Organiczny dezodorant roll-on przynosi naturalny i natychmiastowy efekt zapobiegania nadmiernemu poceniu się. Działa jak antyperspirant. Certyfikaty BIO i EcoCert

Antyperspiracyjne właściwości kryształków ałunu, antybakteryjne działanie miodu i propolisu oraz oczar wirginijski o działaniu ściągającym dostarczają idealnej świeżości przez cały dzień. Nielepki, o świeżym, naturalnym zapachu, nawilża (1) i zmiękcza wrażliwą skórę.

(1) Nawilżenie górnych warstw naskórka.

TESTOWANY DERMATOLOGICZNIE

  • 99 % wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego
  • 100 % składników roślinnych pochodzi z upraw ekologicznych
  • 69 % wszystkich składników pochodzi z upraw ekologicznych50 ml szklana butelka


Wyjaśnienia dotyczące ałunu i aluminium:
Ałun, występuje naturalnie jako minerał - naturalny kamień ałun potasowy (zidentyfikowany w INCI jako Potassium Alum) to kryształki ałunu, które w przeciwieństwie do ałunu przemysłowego (ałun amonowy)  NIE jest TOKSYCZNY . Ałun to podwójny siarczan potasu i aluminium -AlK(SO4)2. Jest porównywany do rodzaju soli aluminium (w INCI jako Aluminium Chlorohydrate), ale różni się od niej . Rozróżnienie między nimi jest bardzo ważne, ponieważ nie tylko rozpuszczalność jest inna, ale także wielkość cząsteczek.
ANSM (Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa Produktów Zdrowotnych) zaleca ograniczenie stężenia aluminium w dezodorantach w ilości 0,6% (lub 10% kamienia ałunowego) i wskazuje, kiedy poziom jest wyższy.

COSMEBIO stosuje te zalecenia i nałożyło dodatkowe zalecenia na używanie wyłącznie naturalnego ałunu (nie syntetycznego). W dezodorancie Propolia stężenie to wynosi 0,2%, czyli jest dalekie do progu maksymalnego.

Opinie o produkcie

Nie znaleziono opinii