Czy włosy kręcone można przedłużać?

Przedłużanie włosów to coraz bardziej popularny zabieg zarówno u młodych, jak i nieco bardziej dojrzałych pań. Najłatwiej mają oczywiście posiadaczki prostych i gładkich włosów, lecz warto zastanowić się nad tym, jak to jest z włosami kręconymi? Na całe szczęście posiadaczki kręconych włosów nie będą w żaden sposób poszkodowane, ponieważ w dowolnym momencie mogą się zdecydować na zabieg przedłużania włosów przy pomocy najdogodniejszej metody. Jak się za to zabrać?

Kręcone włosy a przedłużanie – jak to wygląda w praktyce? Wskazówki

Wiele pań od dłuższego czasu stawia sobie jedno kluczowe pytanie – kręcone włosy a przedłużanie, czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak, ale w grę wchodzą wtedy odpowiednio dobrane doczepy na kręcone włosy, które muszą być przede wszystkim naturalne. Tylko wtedy można zagwarantować sobie niesamowite efekty zmiany wizerunku, dobre samopoczucie i naturalny wygląd. Nie zaleca się stosować pasm syntetycznych, które trudno jest dopasować do włosów kręconych, a cały zabieg może zakończyć się totalnym fiaskiem.

Przedłużanie włosów kręconych – na jaką metodę warto postawić?

W tym miejscu należałoby się poważnie zastanowić nad tym, na którą konkretnie metodę przedłużania włosów kręconych postawić w pierwszej kolejności? Otóż wybór w tym zakresie jest dość szeroki, lecz za każdym razem ostateczna decyzja powinna być podejmowana przez doświadczoną fryzjerkę z salonu fryzjerskiego, ponieważ to właśnie tam należy przeprowadzić tego typu zabieg. Włosy będą wtedy idealnie dopasowane, zmierzone czy też zważone i panie będą czuć się w pełni komfortowo. Najpopularniejsze metody przedłużania włosów kręconych to:

  • metoda tape on (kanapkowa) – brak problemów przy podciąganiu taśm i brak plątania się włosów + szybkość realizowanej usługi,
  • metoda kapsułkowa – wykorzystuje się w niej specjalny klej fryzjerski i aktywator kleju z keratyną, największym atutem jest brak narażania włosów na oddziaływanie wysokich temperatur – metoda ta jest jednak bardzo czasochłonna.

Jak widać warto bazować na opinii specjalistek z branży fryzjerskiej i nigdy nie zabierać się za przedłużanie włosów w pojedynkę, zwłaszcza tych kręconych! Całość będzie też wymagać odpowiedniej pielęgnacji, a więc nie obejdzie się bez zainwestowania w sprawdzone kosmetyki do włosów przedłużanych Viola Hair Extensions.

Jak pielęgnować przedłużone włosy kręcone? Kilka ciekawych porad

Jeśli chodzi o prawidłową pielęgnację przedłużonych włosów kręconych, ważne jest to, aby nie myć ich przez około 48 godzin po wykonanym zabiegu. Należy dać im odpocząć i dopasować się do naturalnych pasm, a dopiero później umyć je przy pomocy odpowiednio dobranego szamponu oczyszczającego. Koniecznie musi to być szampon o bardzo delikatnym składzie! Umyte włosy można bezproblemowo wysuszyć przy pomocy suszarki – na stosunkowo niskich temperaturach. Potem panie przystępują do ich czesania. W tym miejscu przydadzą się wysokiej klasy szczotki i grzebienie, np. z naturalnym włosiem z dzika. Tym samym włosy będą w stu procentach sprężyste.