Ręcznik do włosów

Turban do włosów z wiskozy bambusowej

 Turban do włosów – niezbędny element domowego spa. Poznaj akcesoria stworzone z tkaniny algowo-bambusowej o właściwościach pielęgnujących!

Turban do włosów to Twój niezbędnik, jeśli cenisz sobie domowe rytuały upiększające. Teraz możesz wybrać produkt, którym nie tylko osuszysz kosmyki, ale także uzupełnisz działanie ulubionych kosmetyków. Poznaj ręcznik do włosów liqen stworzony z innowacyjnej tkaniny algowo-bambusowej! 

Turban do włosów marki liqen – dlaczego jest wyjątkowy?

Ręcznik do włosów liqen to innowacyjny produkt wykonany z materiału algowo-bambusowego. Zawiążesz z niego wyjątkowo miękki i otulający turban o właściwościach pielęgnująco-wygładzających! Wszystko dzięki włóknom alg i bambusa, które są nasycone dobroczynnymi składnikami. Ręcznik jest idealny do każdego rodzaju włosów, w tym delikatnych, uwrażliwionych oraz tych poddawanych fryzjerskim zabiegom chemicznym. Pomaga wygładzić porowatą otoczkę łodygi oraz zmniejszać ryzyko uszkodzeń mechanicznych, gdy kosmyki są wilgotne i szczególnie delikatne. Te właściwości sprawiają też, że fryzura staje się bardziej elastyczna i sprężysta! 

wielofunkcyjny turban, który możesz używać jak chcesz

Liqen – akcesoria z innowacyjnej tkaniny algowo-bambusowej

Ręcznik liqen to pierwszy taki produkt w Polsce: został wykonany z opatentowanego materiału, który składa się w 40% z włókien alg i w 60% z włókien bambusa.

Te pierwsze są ścinane co 4 lata, dzięki czemu mogą nasycić się dobroczynnymi składnikami wód oceanów, m.in. witaminami, minerałami, polifenolami i kwasami omega. Natomiast bambus to źródło krzemionki, która pomaga regenerować osłabione kosmyki. To wszystko sprawia, że ręcznik jest świetnym uzupełnieniem naturalnej pielęgnacji i idealnym zakończeniem domowego spa!

Wypróbuj także scrunchies z materiału algowo-bambusowego liqen!

Turban do włosów liqen – dlaczego jest tak wyjątkowy?

  • to pierwszy taki ręcznik w Polsce
  • materiał stworzony z połączenia włókien alg i bambusa
  • pomaga wygładzić porowatą powierzchnię łodygi
  • idealne uzupełnienie naturalnej pielęgnacji włosów
  • ma bardzo dobre właściwości higroskopijne
  • nie szarpie i nie łamie włosów

Ręcznik z wiskozy bambusowo-algowej liqen – idealne zakończenie relaksującej kąpieli

Ręcznik wykorzystasz także do osuszania ciała i twarzy. Otuli Cię cudowną miękkością, stanowiąc świetne zakończenie relaksującej kąpieli i rytuałów pielęgnujących. Włókna alg oprócz właściwości nawilżających, mają także działanie kojące i przyspieszające regenerację stanów zapalnych, co zostało potwierdzone badaniami. Natomiast bambus 

ma naturalne właściwości antybakteryjne, a nawet pochłaniające zapachy. Dodatkowo szybko wchłania nadmiar wody.

Liqen – akcesoria ekologiczne o właściwościach pielęgnujących

Wybierając akcesoria liqen, działasz na rzecz ochrony środowiska. Marka przeznacza 5% ze sprzedaży swoich produktów na cele fundacji MARE, która zajmuje się działaniami na rzecz ochrony mórz i oceanów. Sam materiał bambusowo-algowy jest w 100% biodegradowalny, a wchodzące w jego skład włókna pochodzą ze źródeł odnawialnych. Drzewa alg ścina się co cztery lata, co pozwala nie ingerować w ich naturalne procesy wzrostu. W tym czasie mają także szansę nasycić się dobroczynnymi związkami wód oceanów. Bambus to także roślina przyjazna dla środowiska, ponieważ jest bardzo odporny i nie wymaga stosowania pestycydów ani innych szkodliwych środków ochrony roślin. 

Ręcznik jest opatrzony Certyfikatem OEKO-TEX, który gwarantuje, że podczas produkcji zostały użyte substancje w stężeniach, które są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla skóry człowieka. 

Turban do włosów liqen to produkt uzupełniający pielęgnację naturalnymi kosmetykami. Pokochasz go za miękkość, delikatność oraz działanie pielęgnujące. Zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych włosów, gdy są mokre i bardziej podatne na łamanie. Idealny na co dzień i gdy masz ochotę na mały rytuał relaksujący!